ایمن سازی اکانت اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یک سرویس اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو امروزه در بین کاربران ایرانی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. شاید بتوان دلیل محبوبیت اینستاگرام شیوه اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در آن دانست که برقراری ارتباط در آن با دیگر کاربران بصورت تصویری و نه بر پایه ارتباط متنی صورت می گیرد. محبوبیت اینستاگرام نشان داده است که قدرت تصویر در بیان احساسات بیشتر از قدرت متن است. اما اینستاگرام با کلی کاربرد و ویژگی هایی که دارد ممکن است باعث دردسر شما شود اگر امنیت آن را جدی نگیرید. قابلیت هایی در این سرویس وجود دارد که ممکن است تا حد زیادی امنیت اطلاعات و حریم خصوصی شما را تا حد زیادی در معرض خطر قرار دهد! اما در این نوشته قصد داریم آموزشی کامل و جامع در زمینه جلوگیری از هک اینستاگرام و روش های افزایش امنیت اکانت اینستاگرام را بصورت تصویری ارائه کنیم.

 

آیا اینستاگرام امنیت دارد؟ ابزار های جلوگیری از هک اینستاگرام چیست؟

به طور کلی می توان گفت که اینستاگرام امنیت دارد ولی اگر قرار باشد تا امنیت اینستاگرام را با مثلا برنامه تلگرام مقایسه کنیم باید گفت که شاید نسبت به تلگرام از امنیت کمتری برخودار باشد. البته همچنان اینستاگرام فاکتور های مهمی که می تواند در افزایش امنیت آن موثر باشد را داراست که نیاز است تا شما ابتدا به عنوان یک کاربر از این فاکتور ها اطلاع داشته باشید و به جهت ایمن ساختن یا به اصطلاح ضد هک کردن اکانت اینستاگرام خود قدم بردارید.

پیشنهاد ما:
راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

 

اکانت اینستاگرام خود را Private کنید

اگر قصد ندارید که تصاویری که توسط شما منتشر می شوند را همه کاربران عضو در اینستاگرام ببینند، می توانید اکانت خود را خصوصی یا Private کنید. به این معنا که تنها افرادی امکان دیدن تصاویر و ویدئو های شما را دارند که درخواست Follow آنها را پذیرفته باشید.

– به صفحه پروفایل اینستاگرام خود بروید.

– بر روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست صفحه لمس کنید.

– در پایین صفحه گزینه Private Account وجود دارد که باید ان را فعال یا روشن کنید که به رنگ آبی در می آید.

 

جلوگیری از هک اینستاگرام با خصوصی کردن اکانت

فالوور های ناشناس را بلاک کنید

بسیاری از کاربران در اینستاگرام به محز عضویت برای افزایش فالوور های خود هر درخواستی که از راه می رسد را Accept می کنند یا می پذیرند! چرا که فکر می کنند افزایش فالوور به این طریق باعث بیشتر دیده شدن می شود. اما باید توجه داشته باشید که یکی از مواردی که ممکن است باعث نقض امنیت اکانت اینستاگرام شما شود همین فالوور هایی هستند که هیچ شناختی از آنها ندارید ولی آنها را برای دیدن تصاویر خود می پذیرید.! پیشنهاد ما این است که فقط و فقط درخواست فالوو افرادی که کاملا می شناسید را بپذیرید تا از مشکلات آینده جلوگیری کنید. حتی اگر اکانت خود را خصوصی کرده باشید

– در برنامه اینستاگرام به فهرست Followers بروید و ببینید که چه کسانی شما را فالوو کرده اند.

– روی کاربری که می خواهید بلاک کنید لمس کنید.

– در بالای صفحه سمت راست روی دکمه منو لمس کنید.

– در صفحه جدید گزینه Block User را انتخاب کنید.

در این صورت کاربر مورد نظر متوجه بلاک شدن نخواهد شد و دیگر نمی تواند تصاویر و ویدیوی های اکانت اینستاگرام شما را ببیند.

 

جلوگیری از هک اینستاگرام با بلاک کردن فالوور های ناشناس

 

 

اطلاعات خصوصی خود را منتشر نکنید

جلوگیری از سو استفاده های احتمالی با ویرایش اطلاعات پروفایل در بخش پروفایل یا بیوگرافی اکانت خود اطلاعات حساس و خصوصی خود را منتشر نکنید. این اطلاعات برای همه کاربران اینستاگرام قابل مشاهده است و ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

 

جلوگیری از سو استفاده های احتمالی با ویرایش اطلاعات پروفایل

 

لوکیشن خود را بروز ندهید

یکی از قابلیت های اینستاگرام که ممکن است واقعا باعث دردسر شود و امنیت اینستاگرام و همچنین حریم خصوصی شما را به هم بزند بحث به اشتراک گذاری لوکیشن در اینستاگرام است. با این قابلیت می توانید روی تصاویری که منتشر می کنید موقعیت مکانی لحظه ای خود را نیز تگ کنید. فرض کنید به مسافرتی رفته اید و حالا تصویری از آن مکان می گیرد و موقعیت مکانی خود را به آن اضافه می کنید در این صورت تمامی افرادی که شما را فالوو کرده اند ( در صورت خصوصی بودن اکانت شما) می توانند موقعیت مکانی شما را بدانند و به این ترتیب راه برای سوء استفاده های احتمالی باز خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع در تصاویر جدید ارسالی موقعیت مکانی را اضافه نکنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام با حذف لوکیشن از تصاویر

تایید دو مرحله ای را فعال کنید

تایید دو مرحله ای قابلیتی است که به تازگی و در سال ۲۰۱۶ توسط فیسبوک معرفی شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. تایید دو مرحله ای به عنوان یک سپر مضاعف برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام شما عمل می کند. در صورتی که شخصی مانند یک هکر پسورد اکانت اینستاگرام شما را داشته باشد در صورت فعال بودن تایید دو مرحله ای باز هم نمی تواند به اکانت شما دسترسی داشته باشد چرا که نیاز به پسورد دیگری هم دارد!

در برخی مواقع تایید دو مرحله ای با استفاده از یک پیامک جداگانه ای که در هنگام لاگین کردن در اکانت برای شما ارسال می شود، صورت می گیرد. در این پیامک کد امنیتی درج شده است که برای لاگین کردن در یک دستگاه جدید می بایست آن را نیز جدای از پسورد اصلی اکانت وارد کنید.

برای فعال کردن تایید دو مرحله ای در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 

جلوگیری از هک اینستاگرام با فعال سازی تایید دو مرحله ای

 

اینستاگرام به عنوان یک سرویس اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو امروزه در بین کاربران ایرانی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. شاید بتوان دلیل محبوبیت حالا از این به بعد برای وارد کردن اکانت اینستاگرام در یک دستگاه جدید نیاز به یک کد دوم دارید که از طریق پیامک از سمت اینستاگرام برای شما فرستاده می شود. شاید از خود بپرسید اگر شماره موبایل خودم در آینده در دسترس نباشد چه؟! نگران نباشید در همین بخشی که هستید ۵ کد بازیابی به شما داده می شود که با هر کدام از این کد ها می توانید حتی بدون نیاز به دریافت پیامک وارد حساب خود شوید. این ۵ کد را در جای امن یادداشت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *