ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام

ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام

آموزش کامل ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام

شبکه پیام رسان تلگرام قابلیت های زیادی از جمله ویس چت تلگرام، ربات های پیشرفته، امکان حذف پیام به صورت دو طرفه و… را در اختیار کاربران خود قرار داده است. یکی از قابلیت های پرطرفدار این پیام رسان قابلیت سکرت چت تلگرام است. حتماً برای شما این سؤال پیش آمده که آیا بازیابی سکرت چت در تلگرام امکان پذیر است یا اینکه امکان ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام وجود دارد. در ادامه چند روش کاربردی برای ذخیره و «ریکاوری عکسهای سکرت چت تلگرام » را معرفی خواهیم کرد.

در این مطلب قصد داریم به مبحث امنیت پیام رسان تلگرام و ویژگی های آن بپردازیم. همانطور که می دانید شبکه پیام رسان تلگرام، بستری بسیار امن برای ارسال پیام به مخاطبان بوده و از محبوبیت زیادی در بین کاربران ایرانی برخوردار است.

ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام
ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام

چرا به سکرت چت تلگرام نیاز داریم؟

همانطور که گفتیم، سکرت چت یکی از قابلیت هایی است که توسعه دهندگان این اپلیکیشن برای برقراری ارتباط خصوصی و مخفیانه آن را ایجاد کرده اند. از آنجایی که تلگرام بستری را برای حفظ حریم خصوصی کاربران فراهم کرده است، موجب شده تا افراد زیادی از این اپلیکیشن استفاده کنند. فعالیت هایی همچون ایجاد کانال آموزشی، ساخت ربات های تلگرامی و همکاری در فروش آنلاین، از جمله فعالیت هایی است که برای کسب درآمد از تلگرام انجام می شود. به همین دلیل برای حفظ امنیت کاربران فعال در این شبکه، قابلیت سکرت چت در دسته امکانات محبوب این اپلیکیشن قرار گرفته است.

یکی از حقایق تلخی که درباره فضای آنلاین وجود دارد، این است که نمی توان درباره امنیت آن با ۱۰۰ درصد اطمینان پاسخ داد. زیرا برای هر نوع امنیتی یک راه نفوذی وجود دارد. اما می توان گفت امنیت تلگرام نسبت به سایر شبکه های اجتماعی بیشتر است. با این حال سازندگان خود اپلیکیشن تلگرام از کاربران خود درخواست کرده اند که اطلاعات خود را تنها برای افرادی ارسال کنند که به آن ها کاملاً اطمینان دارید.

مطالب بیشتر:
روش جلوگیری از هک شدن گوشی چگونه انجام می‌گیرد؟

ایجاد سکرت چت تلگرام

برای ایجاد سکرت چت کافی است به قسمت پروفایل فرد مورد نظر بروید. با کلیک بر روی علامت سه نقطه، روی گزینه Start Secret Chat کلیک کنید. زمانی که این کار را انجام دهید، یک صفحه جداگانه از صفحه چت معمولی برای شما باز می شود. تا زمانی که شخص مقابل آنلاین نشده، امکان ارسال پیام برای شما وجود نخواهد داشت. پیغام waiting for X to get online برای شما نمایش داده می شود.

شما امکان گرفتن اسکرین شات در این صفحه را ندارید؛ همچنین امکان بازیابی سکرت چت در تلگرام برای شما وجود ندارد. با زدن دکمه اسکرین شات، پیغامی با عنوان اینکه شما از چت اسکرین گرفتید ظاهر می شود و طرف مقابل می فهمد که شما قصد گرفتن اسکرین شات را داشته اید؛ پس به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید.

ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام
ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام

چگونه عکس های سیکرت چت تلگرام را ذخیره کنیم؟

همانطور که گفتیم گرفتن اسکرین شات از صفحه «سکرت چت تلگرام» امکان پذیر نیست. اما راه های مختلفی وجود دارد که می توانید تصاویر ارسال شده در سکرت چت را ذخیره کنید. اما قبل از شرح روش ها، بهتر است چند نکته را یاد آور شویم. اگر کسی به شما اعتماد کرده و تصویری را در قسمت سکرت چت ارسال کرده، ذخیره آن کار اخلاقی نمی باشد. همچنین بهتر است تحت هر شرایطی از ارسال تصاویری که امکان سوءاستفاده از آن ها وجود دارد، خودداری کنید. با این حال در مواقعی خاص ممکن است ذخیره تصاویر ارسال شده در این قسمت، از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

روش های ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام

استفاده از شبیه ساز اندروید

شبیه سازهای اندروید یکی از نرم افزارهای کاربردی برای کاربردان هستند و قابلیت های زیادی دارند. با نصب یک شبیه ساز اندروید بر روی سیستم کامپیوتر خود، می توانید تلگرام را بر روی آن نصب کنید. زمانی که شخص مورد نظر عکس یا پیام خود را در سکرت چت ارسال می کند، می توانید آن را باز کنید و سپس در محیط ویندوز اسکرین شات بگیرید. از آنجایی که این نرم افزار در شبیه ساز نصب و اجرا شده، امکان اسکرین شات گرفتن توسط سیستم وجود دارد و شما می توانید عکس را ذخیره کنید.

مطالب بیشتر:
آموزش تغییر فونت اینستاگرام

استفاده از موبوگرام

قطعا شما در سایت های مختلف روش ریکاوری عکسهای سکرت چت تلگرام از طریق موبوگرام را مطالعه کرده اید. اما باید به شما بگوییم که این روش در حال حاضر منسوخ شده و مربوط به نسخه های قدیمی تر موبوگرم است. هر چند باید بگوییم که به طور کلی اپلیکیشن موبوگرام به هیچ عنوان اپلیکیشن امنی نمی باشد و سازندگان تلگرام نیز استفاده از آن را توصیه نمی کنند.

هر چند این اپلیکیشن دارای زبان فارسی و قابلیت های دیگری است، اما به دلیل امنیت پایین امکان هک آن وجود دارد و حریم خصوصی شما را زیر سوال می برد. پس همیشه و تحت هر شرایطی تنها از نسخه اصلی تلگرام استفاده کنید.

عکس گرفتن با یک گوشی دیگر

یکی از آسان ترین و بی دردسرترین راه  ممکن برای ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام، گرفتن عکس از صفحه گوشی با یک گوشی دیگر است. همانطور که گفتیم امکان گرفتن اسکرین شات با گوشی وجود ندارد. بنابراین شما می توانید با استفاده از یک گوشی دیگر از صفحه مورد نظر عکس بگیرید. هر چند با این روش کیفیت عکس آنچنان زیاد نخواهد بود.

استفاده از فایل منیجر

راه دیگری که می توانید از طریق آن، «ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام» را امتحان کنید، استفاده از فایل منیجر یا مدیریت فایل است. این اپ در تمام گوشی های اندروید وجود دارد. اگر شخصی عکسی را  در قسمت سکرت چند برای شما ارسال کرد، آن را باز نکنید و به آدرس Android>data>org.telegram.messenger در فایل منیجر خود بروید.

در این مسیر دو پوشه با نام های file و cashe وجود دارد. پوشه cashe را باز کنید، عکس ارسال شده در این پوشه قرار دارد، شما می توانید آن را کپی کرده و به جای دیگری انتقال دهید.

ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام
ذخیره کردن عکس در سکرت چت تلگرام

آیا سکرت چت تلگرام هک می شود؟

طبق گفته سازندگان تلگرام، قسمت سیکرت چت، به شکل End-to-End رمزنگاری شده و این یعنی تنها دو طرفی که قصد برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند می توانند پیام های موجود در سکرت چت را بخوانند و هیچ فرد دیگری حتی خود اپلیکیشن تلگرام قادر به خواندن پیام ها نخواهد بود.

همچنین سکرت چت از قابلیت Self Destruct برخوردار بوده و شما با تعیین یک زمان مشخص، می توانید چت را به طور کامل از بین ببرید. با توجه به روش هایی که توضیح دادیم، امنیت صد در صدی در قسمت سکرت چت وجود ندارد، زیرا حتی با گرفتن عکس با یک گوشی دیگر امکان ذخیره پیام های شما وجود دارد.

چگونه سکرت چت تلگرام را کنسل کنیم؟

برای کنسل کردن سکرت چت کافی است در صفحه سکرت چت  آیکون سه نقطه را لمس کنید و سپس بر روی گزینه Delet Chat کلیک کنید. پس از کلیک کردن بر روی این گزینه پیام Secret Chat Cancelled برای مخاطب شما ارسال خواهد شد. تمامی پیام های ایجاد شده در این چت، پس از کنسل کردن، به طور کامل حذف خواهد شد و امکان بازیابی آن وجود ندارد.

مطالب بیشتر:
آموزش تصویری تبدیل عکس به ویدیو با هوش مصنوعی Genmo

کلام نهایی

در این مطلب، درباره سکرت چت تلگرام و نحوه ذخیره و ریکاوری عکسهای سکرت چت تلگرام صحبت کردیم. همانطور که اشاره شد، امنیت صد در صد در هیچ فضایی از نت وجود ندارد. همواره باید از ارسال محتواهایی که امکان سواستفاده از آن ها وجود دارد، خودداری کنیم.

شما می توانید در مواقع ضروی از روش های گفته شده مانند استفاده از شبیه ساز یا گرفتن عکس با یک گوشی دیگر، برای ذخیره تصاویر در سکرت چت استفاده کنید. همچنین اشاره شد که امکان هک سکرت چت در تلگرام وجود ندارد و می توان پس از حذف چت، به طور کامل تمامی اطلاعات را از بین برد.

آیا سکرت چت تلگرام یا چت مخفی تلگرام، واقعا امن است؟

امنیت صد در صدی وجود ندارد اما نسبت به چت معمولی بطور قطع می توان گفت که امن تر است.

ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام زمانبر است؟

چند روش برای ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام وجود دارد و بسته به اینکه کدام راه را انتخاب می کنید زمان متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *