ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام

بهترین و مهم ترین نکات ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام

بهترین و مهم ترین نکات ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام

صنعت تجارت الکترونیک به طور فزاینده ای در حال افزایش می باشد، به همین سبب بازاریابی اینستاگرام به ویژه استراتژی ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام به یکی از مهم‌ترین زیرشاخه‌های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. امروزه مالکان کسب و کار در تلاش اند تا آن ها نیز سهمی از این صنعت بزرگ  را در بازار جهانی به خود اختصاص دهند. اما باید بگویم به عنوان مثال راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و یا داشتن یک اکانت تجاری در اینستاگرام به این معنی نیست که به طور خودکار فروش خواهید داشت؛ برای جذب مشتریان جدید و تبدیل آن ها به خریداران به یک استراتژی قوی نیاز دارید. در ادامه با مهم ترین نکات ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام همراه تیم چوبین باشید.

یکی از پلتفرم‌هایی که استراتژی فروش شما را هدایت می‌کند، اینستاگرام است. این شبکه اجتماعی بصری بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد، که ۷۲ درصد از آنها ادعا می کنند پس از کشف محصولات در اینستاگرام تصمیم به خرید آنها گرفته اند. اینستاگرام یک کانال بازاریابی قوی است که نباید آن را نادیده بگیرید.

مفهوم ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟
مفهوم ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

مفهوم ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

 تولید محتوای ویدیویی برای ایجاد تعامل و افزایش فروش در اینستاگرام، به نوعی ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام تلقی می شود.  در اینستاگرام، می‌توانید هم محتوای ویدیویی و هم محتوای عکس ارسال کنید، اما تحقیقات نشان می‌دهد که محتوای ویدئویی بیشتر از عکس‌ها، تعامل را افزایش می‌دهد. با این حال طبق آمار بدست آمده از این تحقیقات  فقط ۱۸ درصد از پست های اینستاگرام، محتوای ویدئویی هستند. اما در هر صورت نباید فراموش کرد که انتشار ویدیو به شما کمک می کند در فید اینستاگرام برجسته شوید.

آموزش کامل ویدیو مارکتینگ جهت افزایش درآمد

رایج ترین نوع ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام 

رایج ترین شکل این روش بازارایابی انتشار ویدیوهای اینستاگرام داخل فید (In-feed) اینستاگرام می باشد. ویدیوهای اینستاگرام داخل فید همان ویدیوهای معمولی اینستاگرام هستند که در فید شما ظاهر می شوند. این ویدئوها توسط شما و فالوور هایتان منتشر شده اند. بعلاوه طبق الگوریتم اینستاگرام، محتواهایی که با آن تعامل هایی از قبیل لایک، کامنت و ذخیره و اشتراک گذاری دارید، در فید اینستاگرام تان ظاهر می شوند.

ویدئوهای داخل فید اینستاگرام شبیه ویدیوهای داخل فید در شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و توییتر می باشند و بر اساس تعامل رتبه بندی می شوند. گفتنی است افراد می توانند محتوایی را که با آن درگیر هستند لایک، ذخیره و کامنت بگذارند. 

رایج ترین نوع ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام
رایج ترین نوع ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام

 ویدیوهای اینستاگرام داخل فید چگونه کار می کند؟

ویدیوهای درون فید اینستاگرام تا ۶۰ ثانیه طول می کشد،که به طور پیش فرض و خودکار بدون صدا پخش می شوند. اگر کاربر بخواهد صدای ویدئو را داشته باشد باید در تلفن همراه خود، روی یک آیکون کوچک صدا کلیک کند تا صدای ویدیو پخش گردد. 

می‌توانید یک ویدیو یا یک پست کاروسل که حداکثر از ۱۰ ویدیو و یا از (عکس و ویدئو) تشکیل شده است، در پیج خود منتشر کنید. بهترین فرمت ویدیویی برای ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام MP4 است.

 چگونه باید از ویدیوهای in-feed اینستاگرام استفاده کنیم؟

شما معمولاً باید پست های ویدیویی خود را در پیج تان آپلود کنید؛ همانند هر پست دیگر اینستاگرام برای انتشار پست های ویدئویی تان در اینستاگرام کافی است بر روی برگه “+” کلیک کرده، ویدیوی خود را انتخاب ، تنظیمات لازم را اعمال کنید و در آخر یک عنوان برای آن نوشته و منتشر کنید. برای راحتی کارتان می توانید از ابزار زمانبندی Napoleon Cat فرایند انتشار محتوای ویدئویی را ساده کنید. 

با استفاده از این ابزار، به جای اینکه ابتدا ویدئو را به دستگاه تلفن همراه خود ارسال کنید، می توانید پس از ویرایش، ویدیو را مستقیماً از دسکتاپ رو پیج اینستاگرام تان آپلود کنید. همچنین این نرم افزار کپی و پیست کردن کپشن ها و هشتگ ها را نیز آسان تر می کند.

پیشنهاد ما:
دیدن مخفیانه استوری دیگران در اینستاگرام

نکاتی  که در ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام باید رعایت کنید. 

  •  از عکس های جذاب به عنوان کاور ویدیو خود استفاده کنید.

احتمال دارد کاربران اینستاگرامی پخش خودکار را خاموش کرده باشند، از این رو برای ویدئوهای شما بازدید بیشتری را داشته باشد بهتر است یک تصویر کوچک جذاب  را به عنوان کاور ویدئو خود انتخاب کنید.  شما حتی می توانید عنوان ویدیو را به عنوان متن همپوشانی اضافه کنید.   نوشتن یک عنوان کوتاه حس کنجکاوی فالوورهای شما را برمی انگیزد و مردم را تشویق می کند تا برای تماشای ویدئو کلیک کنند. برای درست کردن کاور  ویدئو می توانید از ابزاری مانند InShot استفاده کنید.

آنها قالب هایی برای پست ها، داستان ها و تبلیغات در فید دارند. به سادگی یک الگو را انتخاب کنید، فیلم خود را اضافه کنید، و متن همپوشانی روی تصویر کوچک را برای مطابقت با ویدیوی خود تنظیم کنید. همچنین می‌توانید از ویرایشگر آن‌ها برای اضافه کردن موارد همپوشانی دیگر استفاده کنید.

نکاتی که در ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام باید رعایت کنید.
نکاتی که در ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام باید رعایت کنید.

تصاویر کوچک همچنین می توانند به ویدیوهای شما کمک کنند وقتی صفحه حساب شما را مرور می کند، بازدید ایجاد کند، زیرا ویدیوها به طور خودکار در آنجا پخش نمی شوند.

  • ویدیوهای کوتاه تهیه کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که محدودیت زمانی ۶۰ ثانیه ای که اینستاگرام برای ویدیوهای خود تعیین می کند کمی طولانی است؟ واقعیت این است که فالوورهای شما حوصله ویدیو طولانی را ندارند و احتمالا وسط ویدئو بدون اینکه اصل مطلب را از محتوای ویدئویی شما بگیرند آن ها را رد کنند.  مطالعات Hubspot نیز نشان داد، که طول ایده‌آل ویدیوی اینستاگرام فقط ۲۶ ثانیه است.

بنابراین، سعی نکنید در تنظیم ویدئو مارکتینگ اینستاگرام،  تمام ۶۰ ثانیه را تا آنجا که می توانید با اطلاعات پر کنید، بلکه تمام تلاشتان را بکنید که ویدیوهای کوتاه و مختصر کمتر از نیم دقیقه ایجاد کنید.

  •  فراموش نکنید برای ویدیوهای خود زیرنویس بگذارید.

۸۳ درصد از مخاطبان شبکه های اجتماعی ترجیح می دهند، ویدیوها را بدون صدا تماشا  کنند و ۵۰ درصد از مردم نیز به تماشای ویدیوهای زیرنویس دار بدون صدا  علاقه نشان داده اند. از این رو اگر می خواهید از طریق ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام با فالوور هایتان ارتباط برقرار کنید، تنظیم زیرنویس در ویدیوهای خود را فراموش نکنید. 

برای افزودن زیرنویس نیز می توانید از نرم افزار این شات استفاده کنید، کافی است در حین ویرایش ویدیو، فقط متن را کپی کرده و در ویرایشگر این شات قرار دهید. همچنین می توانید برای خوانا بودن متن مورد نظرتان سبک، اندازه و رنگ فونت را تنظیم کنید؛ تا مطمئن شوید که خواندن آن آسان باشد.

پیشنهاد ما:
ویدیو مارکتینگ چیست؟ از انواع ویدیو مارکتینگ و مزایای آن چه می‌دانید؟

  •  در ویدیوهای خود از تگ محصول (Tag product) استفاده کنید.

ویدئوهایی را ایجاد کنید که محصولات فروشگاه شما را به نمایش بگذارد و وقتی این کار را انجام دادید، مطمئن شوید که محصولات را در ویدیوهای خود نیز تگ کنید.  پس از اجرای این استراتژی خواهید دید که تا چه اندازه ترافیک اینستاگرام و فروش شما به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. 

 با این استراتژی ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام، نیازی به افزودن لینک وب سایت خود در URL بیو و یا دعوت به فراخوان از طریق کپشن نمی باشد. 

تا همین اواخر که می خواستید در اینستاگرام کسب و کاری راه اندازی کنید و محصولاتی را بفروشید. تنها راه هدایت کاربران به صفحه محصول در سایت، استفاده از لینک در استوری ها بود، که  این ویژگی نیز برای اکانت های بالای هزار فالوور فعال می شود. یا بایستی فالوورهای خود را ترغیب کنید تا از طریق لینک در بیو به وب سایت تان هدایت شوند. 

نکاتی که در ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام باید رعایت کنید.
نکاتی که در ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام باید رعایت کنید.

در این روش، کاربران یک مسیر طولانی را برای دریافت و پرداخت محصول در پیش دارند که چالش بزرگی برای کسب و کارهای کوچک و برندهای جدید به شمار می آید. این واقعیت را باید پذیرفت که برخی از فالوورهای شما، حتی حوصله انجام دادن چنین اقداماتی را نیز ندارند.

 با تگ محصول می توانید تنها با «یک کلیک» فروش ایجاد کنید و فالوورهای شما کافی است روی تصویر محصول مورد نظر خود کلیک کرده و آن را خریداری کنند.

مهم ترین نکته ای وجود دارد این است که برای فعال سازی تگ محصول نیازی به تعداد فالوور زیاد ندارید و هر اکانتی هر چقدر هم که کوچک باشد می تواند از این امکانات فروشگاه اینستاگرام استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *