راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

۸ روش طلایی برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

۸ روش طلایی سال ۲۰۲۱ برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام 

برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟ روشهای جلوگیری از هک اینستاگرام چیست؟ چگونه می‌توانیم اکانت خود را از خطر هک و کرک شدن محافظت کنیم؟ شما فقط ۸ قدم با ایجاد امنیت برای حساب اینستاگرام خود فاصله دارید. با برداشتن این ۸ گام احتمال هک شدن حساب اینستاگرام شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.
هک شدن اینستاگرام دور از انتظار نیست. هک شدن فقط یکی از مواردی است که امنیت پیج شما را تهدید می‌کند. موارد دیگری هم مثل دیسیبل شدن، ریپورت شدن، گم کردن اطلاعات پیج و … هستند که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید. برای این که از پیش آمدن این مشکلات جلوگیری کنید، ما قصد داریم در این مقاله ۸ گام طلایی و مهم را برای جلوگیری از هک و کرک اینستاگرام به شما معرفی کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید!

راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

چگونه از هک شدن اینستا جلوگیری کنیم؟

متاسفانه این روزها افراد کلاه بردار با اقدام به هک کردن حساب های اینستاگرامی به اخازی از کاربران می‌پردازند. افرادی که با روش های هکر ها آشنایی ندارند خیلی زود در دام آنها می‌افتند. ابتدا قبل از اینکه راههای جلوگیری از کرک اینستاگرام را بررسی کنیم به نمونه هایی که تعداد بالایی از کاربران اینستاگرام به پشتیبانی چوبین گزارش کرده‌اند، توجه کنید!

  1. چند ساعت پیش یک پیام دایرکت از پشتیبانی اینستاگرام دریافت کردم. متن پیام انگلیسی بود و نوشته بود که “پیج شما دچار مشکل شده است و اگر تا یک هفته رمز خود را برای ما ارسال نکنید، پیجتان از دسترس خارج شده و یا کلا حذف خواهد شد”. من هم نگران شدم و سریع رمز رو فرستادم. چند دقیقه بعد اینستاگرام من رو از پیج خودم انداخت بیرون! حالا هر چقدر رمز و نام کاربریم رو میزنم، میگه پسورد شما اشتباهه!
  2. من می‌خواستم از طریق نسخه‌ی وب وارد پیجم بشم. توی صفحه‌ی Login یک سایتی ( نه سایت رسمی اینستاگرام ) یوزرنیم و پسوردم رو وارد کردم. نه تنها موفق به وارد شدن به پیجم نشدم، بلکه چند دقیقه بعدش، اینستاگرام از همین پیجم که روی اپلیکیشن اینستا اضافه کرده بودم هم انداختم بیرون.

نکته: دو مورد بالا جزو رایج ترین روش هایی هستند که هکرها از آنها برای دزدیدن پیج ها استفاده می‌کنند. خوب است بدانید اینستاگرام به هیچ عنوان به کاربران خود پیام دایرکت ارسال نمی‌کند. این را هم به خاطر بسپارید که غیر از سایت رسمی اینستاگرام که instagram.com است، از هیچ جای دیگری نسبت به ورود به پیجتان اقدام نکنید.

راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که اکثر کاربران بعد از کرک و هک شدن پیج اینستاگرامشان به فکر امنیت حساب خود می‌افتند، اگر شما نیز جزو افرادی هستید که اکانت اینستاگرامتان هک شده است و به دنبال پاسخ برای سوال “ بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد ” می‌گردید، توصیه‌ی ما به شما این است که مقاله‌ی بازگردانی پیج هک شده را حتما مطالعه کنید. در صورتی که شما جزو اقلیت خوش شانسی هستید که تا به حال حسابشان مورد حمله‌ی هکر ها و کلاهبردارن قرار نگرفته است، برای امن کردن پیج خود و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام به ادامه‌ی مقاله توجه نمایید.

۱- انتخاب کردن پسورد قوی

هر قدر که حساب های اینستاگرامی بیشتر و بیشتر می‌شوند، به تعداد هکر ها نیز افزوده می‌شود. اما متهم شماره یک در کرک و هک شدن یک حساب چیست؟ یک پسوورد ضعیف! یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک پسوورد قوی استفاده از رمز عبور خودکار یا Manage Password می‌باشد. با استفاده از این سرویس که یکی از خدمات گوگل می‌باشد، می‌توانید یک پسوورد قوی داشته باشید. برای استفاده از این سرویس هنگام وارد کردن پسوورد گزینه‌ی Generate password را انتخاب کنید. همچنین استفاده از رمز عبور منحصر به فرد برای هر اکانت، احتمال هک شدن حساب را کاهش می‌دهد؛ زیرا امکان دسترسی هکر به اطلاعات شما را دشوار می‌کند.

۲- فعال کردن تایید دو مرحله ای

با فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام، علاوه بر پسووردی که شما برای حساب خودتان تعیین و وارد می‌کنید، لازم است تا یک مرحله‌ی دیگر را با استفاده از رمز های بازیابی که خود اینستاگرام در اختیارتان قرار می‌دهد، طی کنید تا بتوانید وارد اکانت خود شوید. این دو مرحله ای شدن مرحله ی وارد کردن پسوورد، کار هکر ها را برای هک کردن حساب شما سخت و یا به عبارتی غیرممکن می‌کند. فعال کردن رمز دو مرحله ای با دو روش SMS و Google Authenticator ممکن است. برای فعال نمودن این امکان، می‌توانید از مقاله‌ی فعال کردن رمز دو مرحله ای اینستا کمک بگیرید.

راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

۳- داشتن ایمیل امن و مطمئن

یکی از راه های جلوگیری از کرک و هک شدن اینستاگرام داشتن ایمیل امن است. تصور کنید اکانت اینستاگرام شما به همراه سایر اکانت ها مجازیتان به ایمیل شما متصل است. در این صورت اگر شخصی به ایمیل شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند به همه ی حساب های مجازی شما دسترسی داشته باشد.
شاید جالب باشد بدانید در طی یک نظر سنجی مشخص شده است که ۲۲ درصد از کاربران گفته اند که حساب های آنلاین آنها حداقل یک بار هک شده است. این درحالی است که ۱۴ درصد از افراد گفته اند حساب آنها بیش از یک بار هک شده است! اگر با شنیدن این آمار نگران ایمیل و سایر حساب های خود شده‌اید می‌توانید از طریق فعال کردن تایید دومرحله ای برای ایمیل خود، دست هکر ها را از حساب های مجازی خود قطع کنید.

۴- قطع کردن دسترسی برنامه های جانبی به اینستاگرام

بسیاری از افراد از اینستاگرام بعنوان یک حساب مجاز برای ورود به سایر برنامه های جانبی، از جمله بازی ها و برنامه های ویرایش عکس استفاده می‌کنند. اما آیا می‌دانستید شما اگر هفته ها و ماه ها از آن برنامه های جانبی استفاده نکنید، همچنان به اطلاعات اکانت شما دسترسی دارند؟! اگر دیتا بیس آنها مورد هدف قرار گیرد، اطلاعات شما نیز میان آن اطلاعات مورد هدف قرار خواهد گرفت. قطع کردن دسترسی برنامه های جانبی به اینستاگرام از اقدامات مهم جهت جلوگیری از هک شدن اینستاگرام می‌باشد. اگر با خواندن این مطالب به فکر قطع کردن دسترسی برنامه های جانبی از اینستا افتاده‌اید، مراحل زیر را دنبال کنید :

  1. به نسخه‌ی وب حساب اینستاگرام خود مراجعه کنید.
  2. روی دایره ی کوچک که عکس پروفایل شما روی آن قرار دارد کلیک کنید.
  3. گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

  1. گزینه‌ی Apps and Websites را انتخاب کنید.
  2. لیست برنامه هایی که از طریق اینستا به آنها وارد شده‌اید را یافته و برنامه هایی که مورد تایید شما نیستند را Remove کنید.

راههای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

۵- قطع کردن اتصال فیس بوک از اینستاگرام

بسیاری از افراد از حساب فیس‌بوک خود برای Login شدن به اینستاگرام و سایر حساب های خود استفاده می‌کنند. اگر اطلاعات حساب فیس بوک شما لو برود، برای یک هکر کار دشواری نیست تا با یک چشم بهم زدن تمام حساب های متصل به فیس بوکتان را هک کند. بنابراین برای هر حسابی که دارید اطلاعات جداگانه ای ثبت کنید؛ این کار شما را از دردسر های احتمالی نجات می‌دهد.

۶- با غریبه ها حرف نزنید

خیلی ساده ممکن است در دام فیشینگ بیافتید! اگر پیامی از افراد ناشناس دریافت کردید که دارای لینک بود، هرگز روی لینک کلیک نکنید و اگر اکانت مشکوکی شما را فالو کرد، فورا آن را بلاک کنید.

۷- استفاده از VPN

VPN با رمزگذاری کردن ترافیک اینترنت و مخفی کردن آدرس IP شما، حریم خصوصی شما را در فضای مجازی تامین می‌‌کند. اگر هنگام گشت و گذار در اینستاگرام از Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از کرک و هک شدن اینستاگرام، VPN برای شما ضروری است.

راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

۸- خودداری از مشاهده‌ی پست های اینستاگرامی از طریق پلتفرم های متفاوت

مقالات آنلاین اغلب دارای فیلم ها و تصاویری هستند که با کلیک بر روی آنها به سمت پست اصلی در اینستاگرام هدایت می‌شوید. مراقب این نوع از لینک ها باشید، هکر ها گاهی اوقات صفحات جعلی ورود به اینستاگرام را برای فهمیدن پسوورد شما تنظیم می‌کنند. اگر احساس کردید وب سایتی که آن را مرور می‌کنید مشکوک است، روی هیچ لینکی کلیک نکنید و اطلاعات حساب اینستاگرام خودتان را نیز به هیچ وجه وارد نکنید.

سوالات متداول

از کجا بفهمیم اینستاگرام هک شده؟

✅ برای فهمیدن این موضوع روشهای مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با چک کردن اطلاعات اکانت خود از این موضوع اطلاع پیدا کنید. جهت اطلاعات بیشتر به داخل مقاله مراجعه نمایید.

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

✅ در صورتی که از هک شدن اکانت خود اطمینان حاصل کردید، لازم است تا اقداماتی را جهت بازیابی اکانت خود انجام دهید. تغییر پسورد اولین و مهم ترین اقدام است. جهت اطلاعات بیشتر به داخل مقاله مراجعه نمایید.

علت هک شدن پیج اینستاگرام چیست؟

✅ اصلی ترین علت هک شدن اینستاگرام امن نبودن پسورد پیج است. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که کار را برای افراد سودجو و فرصت طلب راحت می‌کند. روشها و اقدامات معرفی شده در مقاله می‌تواند تا حد زیادی از هک شدن پیج شما جلوگیری نماید.

جمع بندی

در این مقاله ۸ راهکار را برای مقابله با حمله های احتمالی هکر ها و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، معرفی کرده‌ایم. فضای مجازی همیشه آلوده به حضور و فعالیت افراد سودجو و کلاهبردار است؛ بنابراین برای تضمین شدن امنیت اطلاعات حساب اینستاگرام خود و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود، باید اقداماتی را پیش از اینکه کار از کار بگذرد، انجام دهید. از جمله ی این اقدامات، داشتن یک پسوورد قوی، فعال کردن تایید دو مرحله ای، ایمن کردن آدرس ایمیل و … می‌باشد که در مقاله به آنها اشاره کرده‌ایم. در صورت بروز مشکل در خصوص هک شدن حساب اینستاگرامتان، همواره می‌توانید از تیم پشتیبانی چوبین کمک بگیرید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم!

پیشنهاد ما:
چگونه بفهمیم چه شماره تلفن هایی ( سیم کارت ) بنام ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.