اینستاگرام

حدف دایرکت اینستاگرام در آپدیت جدید

آموزش تصویری حدف دایرکت اینستاگرام در آپدیت جدید در سال ۲۰۲۲

اینستاگرام با داشتن ویژگی‌های کاربردی و مختلف به یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. این اپلیکیشن با قابلیت‌های پیام‌رسانی خود از جمله ویژگی حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام برقراری ارتباط را راحت‌تر کرده است. حذف دایرکت اینستاگرام را به راحتی می‌توانید با چند مرحله انجام دهید.

حذف دایرکت های اینستاگرام

در ابتدای انتشار اپلیکیشن اینستاگرام، این برنامه اساساً پلتفرمی برای به اشتراک گذاشتن تصویر بود، اما بعدها ویژگی‌های آن بروزرسانی شده و قابلیت‌هایی مانند حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام نیز ممکن شد. به این ترتیب، این مقاله آموزش حذف پیام در اینستا و حذف دوطرفه پیام در اینستاگرام را برای کاربران شرح می‌دهد. بنابراین، اگر به دنبال حذف پیام دریافتی در اینستاگرام، حذف پیام خصوصی در اینستاگرام، حذف پیام در دایرکت اینستاگرام، روش حذف پیام در اینستاگرام یا حذف دوطرفه پیام در اینستا و روش پاک کردن دایرکت اینستاگرام در آیفون و اندروید هستید، ادامه این مقاله از چوبین را دنبال کنید.

آموزش حذف دایرکت اینستاگرام به صورت کلی    دایرکت اینستاگرام

در این قسمت حذف پیام ها در اینستاگرام و نحوه حذف دوطرفه پیام در اینستاگرام توضیح داده می‌شود. اگر می‌خواهید تعاملات و پیام‌های قبلی خود را مشاهده کنید، در نوار جستجوی اینستاگرام می‌توانید پیام‌ها و کاربران را به طور کلی جستجو کنید. اکنون می‌توانید در دایرکت اینستاگرام پیام بدهید و پیام‌ها را جست‌وجو کنید. پس استفاده از اینستاگرام فقط به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدئوها محدود نیست.می‌توانید به صورت تک تک یا حتی گروهی با دوستان خود صحبت یا چت کنید و پیام بدهید. کارهایی مانند حذف دوطرفه پیام های دایرکت اینستاگرام و حذف پیام طرف مقابل در اینستاگرام، حذف پیام دریافتی در دایرکت اینستاگرام و یا حذف تمام دایرکت اینستا را انجام دهید.

حذف دایرکت اینستاگرام

پیشنهاد ما:
آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام

بنابراین چگونه حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام را انجام دهید؟ بسیار خوب، حذف پیام در اینستا خیلی راحت است. البته برای انجام هر کاری ابتدا باید اینستاگرام خود را در گوشی یا تبلت باز کنید. مراحل بعدی آموزش حذف پیام در اینستا یا نحوه حذف پیام در اینستا به این بستگی دارد که می‌خواهید چه چیزی را از دایرکت خود پاک کنید یا چند پیام را از اینباکس (Inbox) دایرکت حذف کنید.

حذف کل پیام‌ها از اینباکس

در این قسمت از آموزش حذف پیام در اینستاگرام، طریقه حذف پیام در اینستاگرام به صورت یک جا و حذف کل پیام‌ها شرح داده می‌شود. برای حذف کل پیام‌ها لازم است که هر گفتگو را تک به تک به طور کامل پاک کنید. برای حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام به صورت یک جا مراحل زیر را دنبال کنید:

 • گزینه Inbox را از گوشه سمت راست بالای نمایشگر خود انتخاب کنید.

 • گفتگویی (Conversation) را که می‌خواهید حذف کنید، انتخاب کنید و آن را به سمت چپ بکشید.

 • گزینه Delete را انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل حذف پیام در اینستا، گفتگوی مورد نظر از اینباکس شما حذف خواهد شد. اما فراموش نکنید که از طریق این روش، پیام‌ها فقط در اپلیکیشن شما حذف می‌شوند، مخاطب گیرنده یا فرستنده هنوز پیام‌ها را در اینباکس خود دارد. به علاوه، اگر می‌خواهید تعدادی از گفتگوهای مشخص را حذف کنید، نام فرد مورد نظر را در نوار جستجو کنید و گفتگوی خود را با او پاک کنید.

حذف دایرکت های اینستاگرام

پیشنهاد ما:
آموزش جامع اینستاگرام

اما آیا می‌توان کل پیام‌ها و گفتگوها را به صورت یک جا و همزمان پاک کرد؟ متأسفانه خود اینستاگرام از چنین قابلیتی پشتیبانی نمی‌کند، اما با ابزار Auto Clicker می‌توان این کار را انجام داد.

ابزار Auto Clicker    دایرکت اینستاگرام

ابزار Auto Clicker یک برنامه حذف دایرکت اینستاگرام در اندروید بشمار می‌رود و همانطور که قبلاً گفته شد در اینستاگرام هیچ روش مشخصی برای پاک کردن تمام پیام‌ها به صورت همزمان وجود ندارد. اما اگر گوشی شما اندروید است، با استفاده از ابزار Auto Clicker برای اندروید به راحتی می‌توانید تمام پیام‌ها را پاک کنید. در ابتدا کار با آن ممکن است مشکل به نظر برسد، اما برای آموزش طریقه حذف پیام در اینستا با استفاده از ابزار Auto Clicker به صورت یک جا مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اپلیکیشن Auto Clicker را اجرا کنید.
 • دانلود اپلیکیشن Auto Clicker برای اندروید

 • زیر گزینه «Multi Targets Mode»، گزینه «Enable» را زده و آن را فعال کنید. با انجام این کار می‌توانید همزمان چند گزینه را انتخاب کنید.
 • سپس وارد Direct Messages اینستاگرام خود شوید، گزینه «+» سبز رنگ را لمس کرده و انتخاب کنید تا یک دایره با عدد ۱ در داخل آن ظاهر شود.  دایرکت اینستاگرام
 • شکل ظاهر شده را برای گفتگوی اول در دایرکت خود بکشید، سپس دایره دوم را به داخل دایره اول بکشید. با انجام این کار به Auto Clicker یاد می‌دهیم که گزینه‌ها را لمس کند و نگه دارد.
 • دایره را لمس کنید تا تنظیمات باز شود، گزینه تأخیر یا Delay را تا ۱۰۰۰ میلی ثانیه (۱۰۰۰ milliseconds) تنظیم کنید و زمان را در ۱۰۰۰ میلی ثانیه قرار دهید.

حذف دایرکت اینستاگرام

 • در اینستاگرام، گفتگوی اول را لمس کنید تا فرآیند را ادامه دهید؛ به این ترتیب، می‌بینید که منویی ظاهر می‌شود. سپس آیکون «+» را لمس کنید و Tap point را به سمت گزینه Delete درگ کنید یا بکشید. این Tap point 2 خواهد بود و اکنون عدد ۲ به جای ۱ در دایره ظاهر می‌شود.
 • در اینستاگرام، برای ادامه فرآیند گزینه Delete را لمس کنید. منوی تائید حذف گزینه بعدی را ظاهر خواهد کرد. آیکون «+» را لمس کنید تا Tap point 3 را بسازید و آن را به سمت Delete بکشید یا درگ کنید.
 • اکنون Cancel را انتخاب کنید تا این مکالمه (گفتگو) در این لحظه پاک نشود.
 • آیکون چرخ دنده را لمس کنید و برای این Script (Configuration) یک نام انتخاب کنید و بنویسید. این Script را ذخیره کنید. اکنون می‌توانید این دستور (Command) را برای صدها یا هزاران پیام استفاده کنید و تمام پیام‌ها را به صورت یک جا حذف کنید.
 • اکنون فلش آبی رنگ Run را لمس کنید تا Script اجرا شود و بتوانید پیام‌های اینستاگرام را به صورت یک جا حذف کنید.

حذف دایرکت اینستاگرام

نکته: فراموش نکنید که می‌توانید رابط اپلیکیشن Auto Run را با غیرفعال کردن آن در خود Auto Click خاموش کنید.

شاید در ابتدا مراحل آن کمی پیچیده به نظر برسد، اما پس از طی کردن این مراحل متوجه می‌شوید که برای حذف تعداد زیادی پیام در اینستاگرام چقدر کاربردی است. اما اگر برخی کاربران ترجیح بدهند از روش حذف پیام در اینستا به صورت تک به تک استفاده کنند، باید چه کاری انجام دهند؟ برای چگونگی حذف پیام در اینستا به صورت جداگانه و تک تک ادامه مطلب را دنبال کنید.

حذف دوطرفه پیام در اینستاگرام    دایرکت اینستاگرام

اگر بخواهید فقط پیام‌های بخصوصی را حذف کنید و قصد نداشته باشید کل پیام‌ها را به صورت یک جا و همزمان پاک کنید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ یا اگر بخواهید حذف دوطرفه دایرکت اینستاگرام را انجام دهید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ برای حذف کردن پیام‌ها به این صورت روش‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد. به علاوه، برای حذف همه پیام های دایرکت اینستاگرام برای طرف مقابل نیز می‌توانید از گزینه «Unsend» استفاده کنید که در ادامه تمام این‌ها به طور کامل شرح داده می‌شوند.گزینه Unsend در حذف دایرکت اینستاگرام در آپدیت جدید یکی از بهترین ویژگی‌های اینستا برای حذف پیام‌هایی است که به صورت ناخواسته ارسال شده‌اند یا کاربر از ارسال آن‌ها پشیمان شده است. البته اگر طرف مقابل پیام را دیده باشد، دیگر گزینه Unsend فایده‌ای نخواهد داشت و امکان حذف پیام در اینستاگرام خود شما فقط وجود دارد.

گزینه Unsend در اینستاگرام

به هر حال، برای حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام با استفاده از گزینه Unsend می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:  دایرکت اینستاگرام

 • آیکون اینباکس را لمس کنید. این آیکون در گوشه سمت راست بالای نمایشگر قرار دارد. اگر پیام نخوانده (Unread) نداشته باشید، آیکون اینباکس شبیه یک موشک کاغذی کوچک است. اگر پیام نخوانده داشته باشید، این آیکون یک دایره صورتی با عددِ تعداد پیام‌های نخوانده در داخل آن است.
 • برای چند لحظه انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید.
 • اکنون گزینه Unsend Message را انتخاب کنید.

به این ترتیب به راحتی می‌توانید پیام‌های ارسال شده را قبل از خواندن طرف مقابل Unsend کنید. با استفاده از این روش، پیام به صورت دوطرفه هم برای شما و هم طرف مقابل حذف می‌شود. اما یکی از ویژگی‌های آزاردهنده در مورد دایرکت اینستاگرام این است که هیچ راهی برای حذف پیام‌های جداگانه به صورت یک جا وجود ندارد، بنابراین، چاره‌ای ندارید جز این که آن‌ها را به صورت تک تک حذف کنید.

حذف دایرکت اینستاگرام

حذف کل پیام های دریافتی از یک شخص  دایرکت اینستاگرام

اکنون می‌توانید تمام پیام‌های دریافتی از یک شخص را پاک کنید. اما برای برخی کاربران ممکن است روش سختی به نظر برسد، چون تنها راهش این است که آن شخص را بلاک (Block) کنید. شاید با خود فکر کنید که برای طرف مقابل چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ بسیار خوب، برای انجام این کار، فقط از طریق بلاک کردن می‌توانید پیام‌ها را هم برای خود و هم برای طرف مقابل حذف کنید. به این ترتیب، با بلاک کردن یک شخص بخصوص، حذف خودکار دایرکت شما با او انجام می‌شود. به عبارت بهتر، وقتی شما شخصی را بلاک می‌کنید، تمام پیام‌ها به صورت دو طرفه از اینباکس شما و او حذف می‌شوند.

برای انجام این کار فقط لازم است پروفایل شخص را در اینستاگرام خود باز کنید، سه نقطه در گوشه سمت راست بالای نمایشگر را لمس کنید و گزینه Block را انتخاب کنید. با انجام این کار، نه تنها تمام پیام‌ها را به صورت دو طرفه حذف می‌کنید، بلکه تمام کامنت‌ها و لایک‌های این شخص نیز به صورت خودکار حذف می‌شوند.

حذف دایرکت اینستاگرام

پیشنهاد ما:
ارسال اس ام اس رایگان و ناشناس

جمع بندی

بسیاری از کاربران ممکن است پیام‌هایی را ارسال کرده باشند و تمایل داشته باشند قبل از خواندن گیرنده آن را حذف کنند. همچنین ممکن است بخواهند پیام‌ها را به صورت جداگانه یا یک جا حذف کنند یا اینکه تمایل داشته باشند حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام را به صورت دوطرفه انجام دهند. به همین منظور، این مقاله روش‌های حذف پیام در اینستا را برای کاربران این اپلیکیشن مورد توجه قرار داده است. با این حال، برای بیان سوال‌ها و نظرات خود می‌توانید در بخش دیدگاه‌های چوبین با ما همراه باشید.  دایرکت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.