راه حل مشکل گیر کردن پست اینستاگرام

راه حل مشکل گیر کردن پست اینستاگرام

راه حل مشکل گیر کردن پست اینستاگرام به راحتی

اینستاگرام این روزها به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده و همگی ساعات زیادی را در آن سپری می کنیم. اما گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است این برنامه باعث عصبانیت ما شود که یکی از آنها عدم انتشار پست و استوری است. شاید برای شما هم پیش آمده که برای انتشار یک فیلم در قالب ریلز، پست معمولی و یا استوری ساعت ها باید به صفحه گوشی خیره شوید و در انتها هم با مشکل گیر کردن در حالت Posting مواجه می شوید و نمی دانید که باید چه کار کنید. در این مطلب قصد داریم راه حل های مختلف برای مشکل گیر کردن پست اینستاگرام و یا استوری را بررسی کنیم.

راه حل مشکل گیر کردن پست اینستاگرام
راه حل مشکل گیر کردن پست اینستاگرام

راه حل مشکل گیر کردن پست و استوری اینستاگرام

به طور خلاصه اگر بخواهیم مراحل حل مشکل گیر کردن پست و استوری اینستاگرام (How to Fix It When an Instagram Story or Post Stuck at Uploading) را بررسی کنیم باید مراحل زیر را نام ببریم:

راهکارهای حل مشکل گیر کردن در حالت Posting یا Sending استوری

از جمله مهمترین راهکارهایی که می توان برای حل مشکل گیر کردن در حالت انتشار پست یا استوری اینستاگرام می توان نامبرد باید به موارد زیر اشاره داشت:

۱. تنظیمات دیتای اینستاگرام را تغییر دهید. برای انجام این کار ابتدا وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید و از بخش Account، وارد بخش Mobile/Cellular Data Usage شوید و از این قسمت گزینه High resolution media را انتخاب کنید.

۲. محتوایی که بر خلاف قوانین اینستاگرام است و شامل محتوای خشونت آمیز می شود را منتشر نکنید.

۳. فرمت، فریم ریت، بیت ریت، حجم فایل، رزولوشن و … ویدیوی خود را بررسی کنید.

۴. از انتشار محتوا به صورت پشت سر هم اقدام نکنید .

۵. اینستاگرام را آپدیت و یا دوباره نصب کنید.

۶. از حالت Data saving mode اینستاگرام استفاده نکنید.

۷. تاریخ و زمان موبایل خود را به درستی تنظیم کنید.

۸. از یک موبایل یا مرورگر وب برای انتشار محتوا استفاده کنید.

چطور مشکل عدم انتشار پست و استوری اینستاگرام را حل کنیم؟

تا به اینجای کار راه های مختلفی را به طور مختصر برای شما توضیح دادیم. اما اگر با آنها آشنایی چندانی ندارید و یا نتوانستید به کمک آنها مشکل گیر کردن در مرحله انتشار پست و استوری اینستاگرام را حل کنید با ما همراه باشید.

۱. از یک برنامه تغییر دهنده آی پی معتبر برای اتصال به اینستاگرام استفاده کنید

اینستاگرام به برنامه هایی که می توانند مدام آی پی گوشی شما را تغییر دهند مشکوک می شود و قاعدتا نمی تواند درک کند که یک شخص حقیقی چرا در زمان کمی بین دو کشور جا به جا شده است. به همین دلیل هم ممکن است شما را ربات تشخیص دهد و از انتشار پست و استوری شما جلوگیری کند. به همین دلیل باید از یک برنامه معتبر برای تغییر آی پی خود استفاده کنید.

مطالب بیشتر:
آموزش تصویری دانلود استوری اینستاگرام | ۱۰۰% تست شده و تضمینی |

۲. اتصال به اینترنت دیگری را امتحان کنید

احتمال اصلی که برای گیر کردن گوشی در حالت Posting اینستاگرام می توان در نظر گرفت، قطعی اینترنت یا ضعف آن است. در واقع اگر از یک اینترنت ضعیف برای انتشار یک ویدیوی طولانی استفاده کنید احتمال اینکه گوشی شما در حالت Posting گیر کند زیاد است. پس سعی کنید برای اولین راهکار ابتدا اینترنت خود را بررسی کنید.

۳. گوشی خود را ریستارت کنید

گاهی اوقات ممکن است در عملکرد موبایل شما در بخش های مختلف اختلالی به وجود آمده باشد و با اینکه هیچ مشکلی در اتصال اینترنت شما نیست ولی باز هم پست یا استوری شما منتشر نمی شود. در این حالت بهتر است گوشی خود را یک بار راه اندازی مجدد کنید و دوباره برای انتشار محتوای خود تلاش کنید.

۴. راه اندازی مجدد اینترنت موبایل

علاوه بر راه اندازی مجدد موبایل بهتر است اینترنت خود را راه اندازی مجدد کنید. برای انجام این کار در گوشی های آیفون و اندروید به روش های زیر باید عمل کنید:

ریستارت اینترنت در آیفون

۱. وارد Settings شوید.

۲. روی Wi-Fi ضربه بزنید و Cellular را انتخاب کنید.

۳. Cellular Data  را غیرفعال کنید، صفحه را به سمت بالا بکشید و برای بسته شدن برنامه اینستاگرام، انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

۴. Cellular data  را فعال کنید.

۵. Wi-Fi را فعال کنید. اینستاگرام را دوباره باز کنید و استوری ارسال کنید.

ریستارت اینترنت موبایل در اندروید

۱. آیکون های Wi-Fi و Mobile Data را غیرفعال کنید.

۲. در نوار ناوبری اندروید روی دکمه multitasking ضربه بزنید.

۳. برنامه اینستاگرام را ببندید.

۴. Wi-Fi و Mobile Data را فعال کنید. اینستاگرام را باز کنید و یک استوری پست کنید.

۵. پست در حال انتشار را لغو کنید

احتمالا راهکاری که همه ما در زمان گیر کردن پست و استوری اینستاگرام در حالت Posting امتحان کرده ایم این است که ساعت ها به انتشار آن فرصت می دهیم تا زمانی که محتوای مورد نظرمان منتشر شود. اما بسیاری از اوقات متوجه می شویم که حتی با گذشت چند ساعت هنوز هم پست یا استوری ما منتشر نشده است. به همین دلیل بهتر است به جای اینکه ساعات زیادی را فرصت دهیم خیلی سریع در اولین فرصت آن را لغو و حذف کنیم. سپس دوباره شانسمان را برای انتشار محتوا امتحان کنیم.

۶. حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید

حافظه کش به سریعتر اجرا شدن اینستاگرام و باز شدن محتواهای همیشگی کمک می کند. در واقع محتوایی مانند عکس پروفایل اینستاگرام شما در حافظه کش ذخیره شده است و لازم نیست که اینستاگرام هربار آن را دانلود کند. اما گاهی اوقات حافظه کش یا همان حافظه موقت اینستاگرام پر می شود و اختلالاتی در عملکرد برنامه به وجود می آید. به همین دلیل بهتر است اگر در حالت Posting اینستاگرام گیر کردید، حافظه کش را حذف کنید.

برای انجام این کار در گوشی آیفون و اندروید از روش های زیر اقدام کنید:

مطالب بیشتر:
آموزش صفر تا صد استفاده از استایل Grid در پست اینستاگرام

حذف حافظه کش اینستاگرام در آیفون

۱. وارد Settings شوید  و General را انتخاب کنید.

۲. iPhone Storage  و سپس Instagram را انتخاب کنید و در نهایت Offload App را انتخاب کنید.

حذف حافظه کش اینستاگرام در اندروید

۱. وارد Settings شوید و Apps و Instagram را انتخاب کنید.

۲. روی Storage ضربه بزنید.

۳. برای پاک کردن کش روی Clear Cache ضربه بزنید.

پس از انجام مراحل بالا کافیست اینستاگرام یک بار ببندید و دوباره باز کنید و پس از آن دوباره برای انتشار پست یا استوری اقدام کنید.

۷. اینستاگرام را آپدیت کنید

اینستاگرام هم مانند دیگر برنامه ها هر چند وقت یکبار به روزرسانی می شود و نسخه جدیدی از این برنامه ارائه می شود. بسیاری از مشکلات برنامه در همین بروزرسانی ها رفع می شود و شما می توانید با بروزرسانی اینستاگرام به حل مشکل گیر کردن پست اینستاگرام در حالت Posting امیدوار باشید.

۸.  از حالت Data saving mode استفاده نکنید

حالت data saver یا date saving mode در گوشی موبایل می تواند به صرفه جویی اینترنت موبایل کمک کند. به همین دلیل گاهی اوقات ممکن است این قابلیت از انتشار پست و استوری شما با بهترین کیفیت جلوگیری کند، پس بهتر است این قابلیت را از تنظیمات موبایل غیرفعال کنید.

۹. به پشتیبانی اینستاگرام پیام دهید

مطالب بیشتر:
آموزش کامل تشخیص حساب‌های فیک در اینستاگرام

هنگامی که با مشکلی در اینستاگرام مواجه می شوید و تمام راه حل های موجود را امتحان می کنید ولی به نتیجه دلخواه نمی رسید، آخرین راهکار برای شما کمک گرفتن از پشتیبانی اینستاگرام است. برای ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام می توانید یکی از راه های زیر را امتحان کنید:

۱. ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام از طریق ایمیل (Support@instagram.com)

۲. ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام از طریق سایت (Help.instagarm.com)

۳. ارتباط با پشتیبانی از طریق اپلیکیشن اینستاگرام (گزینه Help در بخش تنظیمات اینستاگرام)

نتیجه گیری

عدم انتشار پست و استوری و گیر کردن در حالت Posting محتوای اینستاگرام می تواند یکی از اصلی ترین مشکلاتی باشد که کاربران اینستاگرام تجربه کرده اند. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید و به دنبال یک راه حل اساسی هستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *